Jak zdobyć klientówZdobyć klienta w dzisiejszych czasach nie jest łatwo. Każdego dnia przybywa również konkurencji. Co zrobić, aby utrzymać się w e-biznesie?  Jak zwiększyć odwiedzalność naszej witryny? … Zdradzę kilka sposobów.

Reklama strony w internecie to tak zwane pozycjonowanie. Jednak najlepiej będzie jak zajmą się tym profesjonaliści.  Posiadają odpowiednie doświadczenie i zaplecze konieczne do tego typu zadań.

Blogi, fora, społeczności.  To dobry sposób na pozyskiwanie klientów z często odwiedzanych witryn społecznościowych. Można również stworzyć swojego bloga i promować w nim swój e-biznes.

Vortale, portale, e-dzienniki. Pisanie artykułów do mediów i innych stron wymaga od nas wiele czasu. Jednak muszę przyznać, że przynosi  to nadzwyczajne efekty.

Virale. Tworzysz śmieszny filmik, piszesz zabawny artykuł, robisz zdjecie i doklejasz adres Swojej witryny. W ten sposób inicjujesz viral marketing.  Jeśli trafisz w rynek Twoje materiały będą krążyć po Internecie. W ten prosty sposób możesz zwiększyć ruch na stronie, jednak nie idealnie targetowany.

Lista adresowa. To złoto internetu, to możliwość darmowej reklamy naszych produktów. Jednak najczęściej powtarzaną zasadą jest „żeby zarobić, potrzebujesz dużej listy mailingowej”. Karol Gajda, prowadzący bloga Ridiculously Extraordinary, obalił tę zasadę. Ma skromną listę mailingową (niecałe 400 adresów), a mimo to zarobił na wysyłce jednego maila 1500 dolarów. A więc, nawet skromna lista mailingowa dobrej jakości może przynieść spore dochody.

Po prostu marketing czyli wizytówki, ulotki, broszury, kalendarzyki i inne gadżety, które spowodują, że klient zapamięta Waszą witrynę i będzie na nią wracał.

Niestety dzisiaj trzeba szczególnie dbać o klienta. Trzeba o niego dbać, by przywiązał się do Twojego biznesu - a nie konkurencji!

Powodzenia!

1 komentarz

  1. Muszę powiedzieć, że bardzo zainteresował mnie temat własnego forum internetowego. Wydaje się być to, świetnym pomysłem wspomagającym rozkręcenie biznesu.

    artred

    2010.09.14
    15:07