“Lepsze linki”Wpisy do katalogów, wymiana linków z innymi stronami są podstawą skutecznej promocji strony. Stosunkowo jednak niedawno pojawił się nowy sposób promocji strony www i zdobywania linków: publikowanie własnych artykułów z linkiem na tzw. presell pages. Publikowanie takich artykułów odbywa się zgodnie z założeniem, że największą wartość mają linki otoczone tekstem o tematyce związanej z pozycjonowaną stroną internetową. Jeżeli zatem promujesz stronę internetową z ofertą projektowania stron www, to największą wartość będą miały linki, które prowadzą do Twojej strony z artykułów poświęconych właśnie tej tematyce – możesz napisać artykuły czysto „technologiczne”, ale też poświęcone np. zaletom posiadania własnej witryny. Ważne, żeby artykuł był tematycznie powiązany z promowaną stroną internetową.

Zasada, zgodnie z którą najbardziej wartościowe są linki prowadzące z serwisów zbliżonych tematycznie dotyczy także linków zakupionych czy takich zdobytych w drodze wymiany.

Wróćmy jednak do tematu samych artykułów pozycjonujących. Jaki powinien być taki artykuł? Przedstawię kilka zasad, którymi kieruję się przy pisaniu takich tekstów – od dawna zasady te pozwalają mi na naprawdę skuteczne pozycjonowanie moich serwisów, bez względu na tematykę:

  1. długość > 2000 znaków razem ze spacjami

  2. nie więcej niż 2 linki w artykule (oczywiście z odpowiednim anchor textem)

  3. poprawność ortograficzna, gramatyczna, stylistyczna oraz merytoryczna

  4. bezpośrednie powiązanie tematyczne z pozycjonowaną stroną internetową

  5. unikalność! Google nie toleruje dobrze tzw. duplicate content

Jak znaleźć odpowiednie strony, na których artykuły mogą być opublikowane? Jest w internecie kilka spisów presell pages – wystarczy się na nich zarejestrować i można do woli publikować swoje artykuły.

Jest jednak pewien „szkopuł”… Największą wartość mają presell pages (potocznie „precelki”), które naprawdę trudno znaleźć, nie ma ich w żadnych spisach itd. Jeżeli jednak Twój artykuł trafi na taką stronę, efekt będzie znacznie lepszy, niż opublikowanie czegoś na precelku ogólnie dostępnym.

Warto również spróbować samemu uruchomić presell pages w internecie. Najpopularniejsze są precle opierane na skrypcie Wordpress – uruchomienie takiej strony to kwestia kilkunastu minut… Ale jeżeli nie jesteś biegły w tej tematyce, polecam lekturę forum.optymalizacja.com, gdzie znajdziesz zarówno oferty utworzenia zaplecza w postaci presell pages, jak i adresy wielu tego typu stron utworzonych przez innych pozycjonerów, którzy tylko czekają na Twoje artykuły:)))